Co to znaczy powrócić do ciała?

Opublikowano: 05/24/2022

Jako dzieci mamy doskonały kontakt z swoim ciałem – jego sygnałami, potrzebami, energią z niego płynącą. Ciało dla dziecka – do pewnego momentu – jest źródłem przyjemności, łączności z sobą i światem.

Z czasem – z różnych powodów – ciało staje się mniejszym lub większym problemem. Odpowiedzialność za to ponoszą różne czynniki – wychowanie, kultura, różni „nauczyciele życia”. Pojawiają się traumy, wstyd, ból…

Ciało z naszego sprzymierzeńca, niejednokrotnie staje się naszym wrogiem. Boli, zawstydza, jest bardziej obciążeniem, niż źródłem radości i przyjemności. O rozluźnieniu, relaksie, lekkości bardziej słyszymy gdzieś na zewnątrz, niż je odczuwamy.

Powrót do ciała to odwrócenie tego procesu.  Dzięki dobrze zaplanowanej pracy z ciałem, możemy odwrócić to, co niekorzystne. Przypomnieć sobie lekkie ciało dziecka, wrócić do stanu naturalnego. Zapomnieć to, co w ciele niepotrzebne, a precyzyjniej uwolnić je (od bólu, napięć itp.).

Gdy nie pamiętamy swojego ciała, nie mamy z nim kontaktu, żyjemy w głowie – w rozmyślaniach, analizach, rozważaniach, dialogach wewnętrznych. Życie tylko w głowie jest obciążające – psychicznie i energetycznie. Ileż można myśleć, mielić to co się wydarzyło, co kto powiedział, a kto czego nie powiedział.

 

Nieustające myślenie, biegunka myśli, świadczy o tym, że o ciele nie pamiętamy. I z reguły dowodzi tego, że nie odczuwamy radości życia.

 

O ciało warto dbać, nie tylko za pomocą diety i nawodnienia, ale również za pomocą pokarmów duchowych – ruchu, medytacji, tańca, oddechu, dotyku, masażu. Takie ciało powraca i się odwdzięcza. Takie ciało się uwalnia – najpierw od bólu i cierpienia, a następnie od iluzji,
w której żyjemy…

Tym właśnie będziemy się zajmować podczas warsztatu „Powrót do ciała” w dniach 23-26.06.2022 r. w Agroturystyce Dobre Miejsce w Dębinie.
Serdecznie zapraszamy
Tina&Adam

Podczas warsztatu zrobimy naprawdę sporo, wszystko co w naszej mocy, abyś:

✅ poczuł/a życiową równowagę
✅ uzyskał kontakt ze swoimi najgłębszymi potrzebami i umiejętności zaspokajania ich
✅ skontaktował/a się z ciałem, a przez to odkrył/a ogrom przyjemności z niego płynącej
✅ uzyskał/a świadomość i doświadczył/a, że życie nie musi się toczyć cały czas w Twoich myślach
✅ odczuł/a wiarę w sens życia, sens Twojej obecności
✅ poczuł/poczuła satysfakcję z codziennego życia, które może być pełne pasji i radości każdego dnia
✅ skontaktował/a z zapomnianymi częściami siebie, które pragną być dostrzeżone
✅ odkrył/a zdrowe sposoby radzenia sobie z kryzysami
i … wiele, wiele innych.

Na pewno znajdziesz coś dla siebie, dla swojego ciała.