help hub

nowy sposób na udzielenie wsparcia

help hub

Ci którzy chcą pomagać
dla tych, którzy potrzebują pomocy

W ramach fundacji Ambicje.org prowadzimy tzw. HelpHub.

To inicjatywa, w której Ci, którzy zajmują się rozwojem osobistym (terapeuci, coachowie, mentorowie) deklarują pomoc tym, którzy jej właśnie potrzebują.

Każdy, kto reprezentuje fachowe kompetencje w pracy z ludźmi (coaching, mentoring, terapie różnego rodzaju), może zgłosić się do projektu HelpHub (#helphub). Tak udzielona pomoc może być darmowa, odpłatna albo mieszana (np. dla tych, których nie stać może być darmowa, a dla tych, którzy mogą zapłacić – odpłatna.

Terapeuta, trener, coach decyduje jak chce pomagać, w jakim obszarze i na jakich konkretnie zasadach.

Każdy kto potrzebuje pomocy, może zgłosić się do jednej z osób, których profile zostały zamieszczone na tej stronie. Pod zdjęciem znajdziesz opis – czym się dana osoba zajmuje, na jakich zasadach oraz jak się z nią skontaktować.

Jeśli jesteś coachem, mentorem, terapeutą, pracujesz w inny sposób z ludźmi, ich rozwojem osobistym i duchowym oraz chcesz pomagać… koniecznie napisz na adres fundacja @ambicje.org i zgłoś swój udział w programie HelpHub #helphub

 

 

 

 

 

 

help hub

Lista wspierających

Adam Sornek - coach, mentor

Metoda pracy: coaching, mentoring, praca ze snami

Obszary pracy: life, biznes, relacje.

Forma współpracy: odpłatnie/nieodpłatnie

Kontakt: adam @sornek.pl, +48 794 15 69 61

O mnie: od kilku lat jestem na intensywnej drodze rozwoju osobistego. Rozumiem przez to zarówno rozwój własny, jak i pomoc innym.

Pracuję jako coach i mentor, pomagam też interpretować sny. Jestem w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w metodzie process-oriented psychology, POP Arnolda Mindella).

Razem z mastercoachem i moim nauczycielem Maciejem Bennewiczem napisałem książkę rozwojową pt. „81 Tajemnic” (www.81tajemnic.pl), która opisuje moją drogę rozwoju i przemiany. 

Jestem pomysłodawcą i założycielem Fundacji Ambicje.org. Więcej o mnie, mojej historii i drodze możesz przeczytać na stronach: sornek.pl, 81tajemnic.pl, togabezwroga.pl oraz – rzecz jasna – na stronie głównej Fundacji Ambicje.org

Agnieszka Kowalcze - coach, terapeuta

Metoda pracycoaching somatyczny, terapia czaszkowo-krzyżowa

Obszary pracy: człowiek – podejście holistyczne

Forma współpracy: odpłatnie/nieodpłatnie

Kontakt: akowalcze @exploreself.pl , +48 603713537

O mnieJestem coachem somatycznym i terapeutką czaszkowo-krzyżową, z wykształcenia biolożką, a także menadżerką z kilkunastoletnim doświadczeniem w zarządzaniu i współpracy z międzynarodowym biznesem w obszarach business development, PR i public affairs.

Proponuję Ci połączenie pracy z ciałem oraz technik coachingowych. Praca z ciałem pozwala zainicjować proces poszukiwania równowagi w naszym organizmie, która jest naturalna i wrodzona. Gdy jesteśmy scentrowani i osadzeni w ciele, zaczynamy mieć większy kontakt ze sobą, wówczas praca coachingowa staje się bardziej efektywna. Moja własna praca z ciałem, które nadmiernie eksploatowałam żyjąc pod presją i w stresie, okazała się dla mnie przełomowym doświadczeniem i przyczyniła się do mojej osobistej zmiany, która trwa do dzisiaj.

Ciało i umysł są nierozłączne. Uwalniając ciało z nagromadzonych przez lata napięć i blokad, otwieramy się na zdrowie, żywotność i otaczający nas świat. Czasami zmiany zachodzą na subtelnych poziomach, których my sami od razu nie zauważamy. Ta otwartość sprzyja też późniejszej pracy coachingowej. W ten sposób wspierana jest integracja procesów zachodzących na poziomie ciała i umysłu. Świadomość ciała daje osobie uczestniczącej w procesie coachingu możliwość pogłębienia perspektywy poprzez obserwowanie reakcji ciała i bardziej świadome bycie i działanie w życiu codziennym. Gdy jesteśmy w stanie wpłynąć na zmianę swoich myśli i emocji, efekty będą widoczne zarówno w naszej fizjologii, jak i świecie zewnętrznym. Wierzę, że mamy w sobie wszystko czego potrzebujemy do dobrego życia.

Jacek Birunt - coach, mentor

Metoda pracy: coaching, mentoring, praca z progiem

Obszary pracy: life, biznes, relacje (akredytacja na poziomie Master of Cognitive Behaviour [MCB] stopień II Akredytacji w Instytut Kognitywistyki M. Bennewicz)

Forma współpracy: realizacja programów w ramach fundacji Ambicje.org (obecnie sesje indywidualne w ramach projektów Nieoszlifowane Diamenty, Zagubione Perły oraz innych grup rozwojowych)

Kontakt: jbirunt @ambicje.org, +48 504 054 083

O mnieRozwój człowieka jest dla mnie jednym z najważniejszych elementów życia. Poszerzanie świadomości, odkrywanie własnego potencjału i przeznaczenia to zagadnienia które towarzyszą mi i moim klientom na drodze do spokoju i równowagi. Dorosłość, pożegnanie dzieciństwa i tworzenie dojrzałych partnerskich związków to obszary z którymi pracuje najczęściej.

Uczestniczyłem w wielu kursach, szkoleniach i podróżach rozwojowych oraz wyjazdach medytacyjnych, a były to między innymi:

Profesjonalny Certyfikowany Coach Biznesowy (PCCB), Profesjonalny Certyfikowany Mentor Biznesowy (PCMB), Game Coach podczas Coachingtravel, Discovery & Design Thinking by Cognitive Science – 80 godzinny kurs prowadzenia procesu psychologicznego w life & soul coachingu, Miłość toksyczna, miłość dojrzała – coaching relacji, Hipnoza generatywna w Life Coachingu, Coaching Tao – coaching transpersonalny, Archetypal psychology, Talent discovery, MBSR (Mindfulness-based Stress Reduction wg prof Kabath-Zinna), Wewnętrzne dziecko – odzyskaj swoje wewnętrzne dziecko i stań się dorosłym w relacjach (z elementami ustawień systemowych wg. Berta Hellingera).

Jestem w trakcie studiów psychoterapeutycznych w metodzie process-oriented psychology, POP Arnolda Mindella).

Katarzyna Mrówczyńska - coach

Metoda pracy: coaching

Obszary pracy: life&soul

Forma współpracy: odpłatnie/nieodpłatnie

Kontaktkatarzyna.mrowczynska @ambicje.org
+48 506 286 426

O mnie: do bycia coachem dojrzewałam przez wiele lat. Wcześniej kształciłam się i pracowałam zawodowo w zupełnie innym obszarze. W jakimś sensie spełniałam się w pracy, miałam dobre wyniki i uznanie. Jednocześnie miałam poczucie, że wykonywany zawód nie współgra ze mną i wymusza na mnie decyzje, które nie były zgodne z moim sumieniem. W końcu podjęłam decyzję o rezygnacji, nie tylko ze stabilnej pracy, ale i poczucia bezpieczeństwa, które zapewniała. Potrzebowałam czasu, by odkryć kim jestem i czego potrzebuję w życiu. Odpowiedź nie przyszła szybko choć wewnętrzny głos od dawna podpowiadał kierunek…


Dziś jestem coachem. Osobą, z którą możesz wyruszyć w drogę do poznania siebie, do realizacji swoich marzeń, pasji – nieraz głęboko skrywanych. W tej drodze masz szansę odkryć to, co jest dla Ciebie ważne i dobre, co Ci służy. Zapraszam Cię do przygody jaką jest odkrywanie siebie, a następnie pisanie swojej historii. Jakkolwiek nie możesz jej napisać na nowo, to możesz dopisać nowe, fascynujące rozdziały. 

Tomasz Antkiewicz - coach, mentor

Metoda pracy: coaching, mentoring

Obszary pracy: biznes, rozwój zawodowy w obszarach biznesowych.

Forma współpracy: odpłatnie/nieodpłatnie

Kontakt: tomasz.antkiewcz @ambicje.org

O mnie: przedsiębiorca, inwestor w nieruchomości, Master Coach TLT (terapia na osi czasu), coach, mentor kognitywny